Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Gerçekten İşe Yarayan Planlı Olma İpuçları


İnsanlar olarak biz, en az dirençli yolu tercih etmeye ayarlanmışız. Koşu için kendinizi bir önceki geceden hazırlayın, böylece sabah koşusundan karar verme sürecini çıkarmış olacaksınız, yani koşmaya karar vereceksiniz.

KENDİNİZE ZAMAN TANIYIN
Bazı koşucular uyanıp doğrudan kapıya yönelebilir. Bu hepimiz için geçerli değil. Hızlıca yapmak zorunda kalmayacağınız, enerji veren bir koşu öncesi rutini oluşturmak, alışkanlığın başarılı bir şekilde kalıcı olmasında bir fark yaratabilir. Brogan Graham November Project’in Boston kabilesini yönetirken, bir kural olarak antrenmana başlamadan 90 dakika önce mutfakta kahvesini içiyor olurdu.

KİYAFETLERİNİZİ HAZIRLAYIN
Kitaptaki en eski hile budur ve işe yarıyor. Ne giyeceğinizi seçmek gibi ufak kararlar, karar verme konusunda bir bıkkınlığa yol açabilir. (Mark Zuckerberg, Barack Obama veya her gün aynı kıyafeti giyen en iyi sanatçılara sorabilirsiniz.) Kıyafetlerinizi önceden hazırlamanız sizi bu kararın zihinsel külfetinden kurtaracaktır. Ayrıca bu, kıyafetlerinizi hemen giyip ısınmanızı sağlar. Vücut ısınızın en düşük olduğu saatler sabah 4 civarıdır. Bu yüzden saat 5’te iç çamaşırlarınızla uyanıp ne giyeceğinize karar vermek zorunda kalırsanız, doğal olarak bu, rahatsız edici bir deneyim olacaktır.

SABAH İÇECEĞİNİZİ HAZIRLAYIN
Sabahlarınızı kolaylaştıracağınızda hiçbir rahatlık çok küçük değildir. İster pour over tekniğiyle hazırlayacağınız kahvenizin çekirdeklerini öğütün, isterseniz de doldurduğunuz cezveyi ocakta bırakın veya kahve makinenizin zamanlı kahve yapma özelliğini ayarlayın, sabah içeceğini önceden hazırlamak en fazla zaman kazandıran ve motivasyon sunan cevherlerdendir. Olzinski’nin dediği gibi, “en iyi alarmım kahve alarmıdır.

ATIŞTIRIRKEN ISININ
Isırık ve yudumlarınızın arasında egzersizler yapın. Bu sizi teşvik eder -bir yudum kahve birkaç lunge için harika bir ödüldür- ve düşünmeden telefonla oynamaktan alıkoyar.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register