Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Gözünüzü Zirveye Dikin


2.336 metrede start alıp, 3.350 metreye 50 dakika dolmadan 1 km koşarak ulaşabilir misiniz? 

Untitled-2

Kapadokya bölgesinin kutsal volkanı Erciyes, 60K ve VK deneyimlerini birlikte yaşayabileceğiniz ilk uluslararası Ultra Sky Trail Maratonu için cesur sporcuları bekliyor. 10K koşusu ile yüksek irtifayı tadacağınız, 25K koşusu ile kendinizi deneyeceğiniz, 60K koşusu ile irtifada becerilerinizi sınayıp, VK koşusuyla volkana meydan okuyacağınız Erciyes Ultra Sky Trail maratonu, sizi Erciyes’in bilinmeyen yüzünü keşfetmeye çağırıyor.

Anadolu’nun en önemli buzullarından birine sahip olan 3.916 metre yüksekliğindeki Erciyes Dağı, 18 km’lik çapı ve 1.100 km²’lik alanıyla hem Önemli Bitki Alanı (ÖBA) hem de Önemli Kuş Alanı (ÖKA) statüsüne sahip. Volkanın iki büyük krater gölünden biri olan Sarıgöl (2,325 m) ise filmlere konu olmuş yılkı atlarının sulanma mekânı. 60K sky trail (yüksek irtifa koşusu) ve 25K parkurları sizi çetin kayalıklı arazide Sarıgöl’e ulaştırıp, yılkı atlarıyla buluşturabilir. Hatta sizi Yörük obalarında soluklandırıp, sadece doğaseverlerin ve Yörüklerin ulaşabildiği platolarda göçmen kuşlarla tanıştırabilir.

ITRA’DAN 4 PUAN

International Trail Running Association (ITRA) tarafından 4 puan verilen ve uluslararası platformda otorite kabul edilen UTMB (Ultra-Trail du Mont-Blanc) tarafından tanınan 60K parkuru, toplam 64,089 km, minimum 1.646 m – maksimum 2.626 m irtifada geçiyor ve yarış sonunda (kümülatif) toplam 3.390 m tırmanış yapmış oluyorsunuz. Üstelik Erciyes’in sevilen bir kayak merkezi olması, çadırdan otele farklı koşullarda konaklama fırsatı tanıyor. Yerel yönetimlerin ve şirketlerin desteği volkanın eteklerine kolayca ulaşmanızı sağlarken, organizasyon süresince kaliteli hizmet almanızı da kolaylaştırıyor.

You don't have permission to register