Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Güçlü Bacaklar İçin Kettlebell Lunge


Fonksiyonel antrenmanınızı tamamladıysanız, oturmak yerine ayağa kalkmalısınız. Makinede yapılan leg extension hareketinin vücut geliştirmeciler için etkili bir quadriceps kası büyütme ve rehabilitasyon hareketi olduğunu söyleyen John, “Fakat bu hareket daha hızlı koşmanızı, daha yükseğe sıçramanızı veya daha sert tekme atmanızı sağlamaz” diyor. Sadece aynada iri gözükmektense, daha işlevsel bir bacağa sahip olmak daha mantıklı değil mi?

NASIL YAPILIR?

Elinize iki adet kettlebell alın. Sağ ayağınızla ileriye doğru adım atarak lunge yapın. Dikey bir şekilde kalkarak aynı ayağınızla bu kez geriye doğru lunge yapın. Jones, “Bu şekilde çalışmak kuvveti, dengeyi, kontrolü ve patlayıcı gücü artırıyor” diyor. Daha sonra ayağa kalkarak ilk tekrarı tamamlayın ve hareketi tekrar edin. Tekrar sayınızı tamamladıktan sonra 10 saniye dinlenin ve sol bacağa geçin. Şimdi leg extension makinesindeki adama el sallayarak soyunma odanıza gidebilirsiniz.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register