Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Güçlü Omuzlar Şart Mı?


Güçlü olduğunuzu düşünmenize rağmen overhead kaldırışlarda kötü olduğunuzu düşünüyorsanız bunun tabi ki mantıklı bir açıklaması var.

Tişört kaslarınız için tekrar üstüne tekrar yapmak iyi güzel de, güçlü omuzlar olmadan tek yaptığınız kumdan kaleye taş işçiliği yapmak olur. Zayıf omuzlar maalesef ofis çalışanları arasında yaygın kambur duruş ve tekrarlayan kasılma, gerginliğe ve kötü mobiliteye yol açıyor. Hilesi, tam hareket açıklığı içeren egzersizleri antrenmanınıza dâhil etmeniz. Olimpik bir yüzücü olarak Ryan Lochte de bu tarz hareketlerle ilgili oldukça fazla bilgiye sahip: “Omuzlarımı güçlendirmek için ‘I’, ‘Y’ ve ‘T’ kaldırışlar yapıyorum: 10 tekrarlı üç set. Elinize dambıl alın, hafifçe öne eğilin, sırtınız düz olsun. Kollarınızı düz bir şekilde [I], 30 derece açıyla [Y] kaldırın ve ardından yanlara doğru açın [T].” Yükü bir şampiyon gibi omuzlayın.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register