Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Güne Başlangıç Egzersizi

Geri1 of 5İleri


Yeni güne zihninizi ve bedeninizi enerji ile doldurarak başlamak istiyorsanız bu basit egzersizden mutlaka faydalanmalısınız.

sabah-antrenmani

Alarm çalıyor… Gözleriniz ağırlaşmış, zihniniz henüz sadece alarmı kapatabilecek kadar açılabilmiş ve elinizi bir daha kıpırdatmamak için her şeyi verebilirsiniz. Yataktan kalkıp duşa girmeye o kadar üşeniyorsun ki… O yataktan kalkabilmeniz için adeta sihirli değnek lazım. Bu sihirli değneğin adı ise aktivasyon ısınması.

Bazı sabahlar uyanabilmek başlı başına bir mesele oluveriyor. Uyku sırasında vücut ısısı düşüyor, vücut susuz kalıyor ve bağ dokuları esnekliğini kaybediyor. Yavaş ve ritmik hareketler ise kan dolaşımını iyileştiriyor, hareket kabiliyetinizi artırıyor ve sinir sisteminizi günün geri kalanındaki egzersiz rutinine hazırlıyor. O halde, bu sabah egzersizine şans vermekte fayda var.

Nasıl yapacaksınız? 

Haftada 3-4 gün sabahları kalkar kalkmaz yapmalısınız. Ayrıca, bu programı herhangi bir saatte yapacağınız herhangi bir egzersizden önce hareket kabiliyetinizi artırmak ve de kaslarınızın kuvvet potansiyellerini ulaşmalarını sağlayarak sakatlık riskinden korunmak için de yapabilirsiniz. Her hareketi sırasıyla, bir ya da iki seri şeklinde, son hareketlere doğru hızlanarak yapmalısınız. 

Geri1 of 5İleri
You don't have permission to register