Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Güne Güzel Başlamanın 5 Yolu

Çoğumuzun sabahları prensler gibi uyanmadığı aşikar. Fakat güzel bir güne giden yolun, güzel bir sabahtan geçtiğini de hepimiz biliyoruz. Zihninizi ve bedeninizi menun edin ve dünyanın tadını çıkarın!

Bir Önceki geceden Plan Yapın

Eğer güne zinde ve rahat başlamak istiyorsanız, ödevinizi iyi yapın. Başınızı yastığa koymadan evvel yapılacaklar listenizi ve kahvaltı menünüzü planlayın. Akşam yatmadan evvel bu işler için harcayacağınız 15 dakika, sabah 30 dakika harcamanızı engeller. (Anahtarlarım nerede? Bu gömlek temiz değil miydi?)

Doğru Yakıt Kullanımı

Uyandıktan hemen sonra vücudunuza ne yüklediğiniz, 24 saatlik gidiş hattınızı belirler.Yani yüksek kalitede protein (protein tozu, yoğurt, yumurta), sağlıklı yağlar (avokado, zeytin yağı) ya da kompleks karbonhidratlar (yulaf ezmesi, gevrek) almanın tam vaktidir sabahlar.

Sıvı Alımı

Siz uyurken vücudunuz su kaybeder. Uyanınca bu eksikliği tamamlamayı sakın unutmayın. Hindistan cevizi gibi sizi beş elektrolitle birden yükleyecek olan sıvıları tercih edebilirsiniz: Magnezyum, sodyum, fosfor kalsiyum ve potasyumun hidrasyon sağlama konusundaki büyük rollerini unutmayın.

Bunları Alışkanlık Haline Getirin

Rutinler zaman ve enerji kazandırırlar. Yaşam trafiğini düzenlemek ve kabımıza göre şekil almaya çalışmak bize çok fazla şeyden daha yorucu gelir aslında. Bu yüzden bir çeşit “altın sıra” belirlemek, işleri kolaylaştıracaktır. Kahve içmek/koşmak/meyve suyu içmek/duş yapmak/tıraş olmak/diş fırçalamak/ vs. gibi bir sıralamadan bahsediyoruz; kendi sıranızı yaratın ve tadını çıkarın.

You don't have permission to register