Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Güne Hızlı Başlamak

Eğer vakitlice yatmazsanız, sabah 6 antrenmanını kaçırmanız sürpriz olmaz.

Kişisel eğitmen Ollie Lawrence’ın, az uyumasıyla meşhur Arnold Schwarzenegger’in uyguladığı planı baz alarak modellediği bu kısa rutini deneyin. Kan dolaşımının tüm vücutta canlanmasını sağlarken vücut sisteminizi oksijen ve endorfine doyuruyor.

1 Bacaklarını esnet
Yataktan çıkıp low lunge’a gelin. Sol bacağınızı 90 derece kırın, sağ kaval kemiğiniz yere değsin. Üst bacaklarınızın esnediğini hissedene kadar kalçalarınızı öne doğru itin. 30 saniye bu şekilde durakladıktan sonra aynısı diğer bacakla tekrarlayın.

2 Şınavla kalk
Şınav pozisyonu alın. Vücudunuzun formunu bozmadan, 8’den geriye sayarak maksimum gerilimle yavaşça alçalın. Ardından kollarınız düzleşene kadar kendinizi yukarı itin. 11 tekrar daha yapın. Artık uykulu olmanıza imkân yok.

3 Mekik doku
Bu, klasik zorlayıcı karın egzersizlerinin hafif bir versiyonu. Sırt üstü yere uzanın, ayak tabanlarınız yerde olacak şekilde dizlerinizi bükün, karnınızı sıkarak üst gövdenizi yukarı kaldırın ve 5 saniye bekleyin. 12 tekrarı bitirdiğinizde kalbiniz üç espresso içmişsiniz gibi çarpacak.

4 Plank pozisyonu
Yerde kalın ama şınav çekecekmiş gibi plank pozisyonu alın. Merkez bölgenizi sıkın ve 60 saniye tutun. Ardından dizlerinizi çaprazındaki dirseğe değdirin ve bunu yapabildiğiniz kadar çok yapmaya çalışın.

5 Squat yükselişi
Odanın ortasında kollarınız açık şekilde ayakta durun. Ardından sırtınızı dik tutarak mümkün olduğunca derin bir squat yapın, bekleyin ve tekrar yükselin. Merkez bölgeniz sıkı ve omurganız dik olsun. 11 tekrar daha yapın.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register