Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Güvenle Koşun


Riski en aza indirmek için birkaç tüyo…

1 Kinezyoloji uzmanı ve Los Angeles’ta bulunan, elit atletlerin performanslarını artırmalarına yardımcı olan spor ve veri analizi şirketi Orecco’nun yüksek performanslı spor danışmanı Erika Lee Sperl, her zaman ısınmanızı ve kumlarda daha fazla aktifleştirilen alt vücudunuza (kalf, hamstring ve kalça kasları) odaklanmanızı söylüyor.

2 Yavaş ilerleyin. Kumun üzerinde koşmak zordur. Bu yüzden Western Australian Institute of Sport’tan fizik tedavi uzmanı Dr. Martyn Binnie, süreyi ve yoğunluğu artırmadan önce vücudunuza uyum sağlayabilmesi için iki hafta zaman tanımanızı öneriyor.

3 New York City’deki Manhattan Orthopedic Care’in kurucusu ortopedi cerrahı Dr. Armin Tehrany, mesafe değil, süre hedefi koymanızı söylüyor. Bu sayede, kaldırımdakine kıyasla aynı sürede daha zorlu bir antrenman çıkaracaksınız.

4 Formunuza odaklanın. Sperl, kumun dengesizliğinin sizi doğal olarak öne kaymaya zorlayacağına işaret ediyor.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register