Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Hacim Kazanamama Sorunu


Bazı vücut tiplerine sahip bireyler, çok yemelerine rağmen zor kilo alırlar. Bu durumda atılması gereken ilk adım, hormon fonksiyonlarını kontrol ettirmektir.

Tiroide, metabolizma hormonlarına bakmak, burada yolunda gitmeyen şeyi saptamak gerekiyor. Örneğin, bazı kişilerin tiroit bezi çok hızlı çalıştığı için metabolizmaları da hızlı oluyor, yedikleri hızlı bir şekilde mideden geçtiği için bu tarz kilo alamama problemi oluşabiliyor.

Hormonlarla ilgili bir problem söz konusu değilse besinlerin tüketilme sırasıyla ilgili bir sorun mevcut olabilir. Örneğin, kilo almak isteyen biri ilk olarak çorbasını, salatasını tüketirken midesini bunlarla doldurduğu için eti, karbonhidrat türlerini tüketemiyor. Boş gıdaları aldığından, ihtiyaç duyduğu besinleri vücuduna gönderemiyor.

Bu durumlarda öncelikli olarak pilav, makarna gibi glisemik indeksi yüksek karbonhidrat türevlerinin tüketilmesini öneriyorum. Et, balık, tavuk grubunun ardından yer kaldıysa çorba ve salatanın tüketilmesi doğru sıralama olacaktır. Bu bireyler pilav, makarna ve meyveleri rahatlıkla yiyebilirler.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register