Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Hangisi Daha Sağlıklı?


Favori barınızın menüsüne tatlı patates ve ev yapımı cips girdi. Acaba bunlar klasik kızarmış patatesten daha mı sağlıklı? Sağlıklı beslenme açısından bakacak olursak hepsi aynı kapıya çıkıyor.

New Jersey’deki Nutrition Nuptials’ın sahibi diyetisyen Mandy Enright, hepsinin muhtemelen aynı şekilde hazırlandığını -derin yağda kızartılarak- söylüyor. Bunun yerine menüde fırınlanmış patates veya cips çeşidi olup olmadığına bakın. Veya her zamanki patates kızartmanızdan söyleyip tadını çıkarın ama porsiyona dikkat edin. Sizin için bu işi kolaylaştıralım: Her öğün için Enright’ın önerisi iki yumruk kadar sebze, birer yumruk kadar da protein ve karbonhidrat tüketmek. Canınız patates kızartması çektiğinde yarım porsiyon söyleyin ve bir karbonhidrattan (hamburgerin ekmeği olabilir) vazgeçin veya hamburgeri ikiye kestirip yarısını sonra yemek üzere paket yaptırın.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register