Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Hareket Kontrolü İle Maksimum Fayda

Daha önce kısa hareketlerle nasıl büyük kazanım sağlayacağınızı anlatmıştık. Limitli hareket aralığından faydalanabilmek için de bu kuralları izleyin.

ABARTMAYIN

Limitli hareket aralığı kullanılan hareketler oldukça zorlayıcıdır. O yüzden, tüm antrenmanınızın en fazla yüzde 10’luk bölümünde bu çalışmalara yer verin.

ESNEYİN

Hamstring kaslarınız full deadlift yapmak için yeteri kadar esnek değilse, limitli hareket aralığını kullanmadan önce sakatlığa yol açacak kas dengesizliklerini ortadan kaldırmalısınız.

OLİMPİKTEN UZAK DURUN

Silkme, koparma gibi patlayıcı güç isteyen hareketlerde hareket aralığını değiştiremezsiniz. Sağlığınızı korumak için bu hareketlerde limitli aralık kullanmayın.

DEĞİŞTİRİN

Tam hareket aralığını tamamen bırakarak zayıf yönlerinizi güçlendiremezsiniz. Bu yüzden sürekli ağırlık ve hareket aralığını değiştirin.

KISA HAREKETLERLE BÜYÜK KAZANIM SAĞLAYIN!

KASLARINIZI BÜYÜTECEK 4 HAREKET

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register