Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Her Yerde Esneklik


Her yerde yapabileceğiniz bu egzersizleri mobilitenizi geliştirmek ve vücudunuzu sakatlıklardan uzak tutmak için kullanın.

1 Thoracic Spine Rotation

Elleriniz ve dizlerinizin üzerinde durun, elleriniz omzunuzun altında ve dizleriniz de kalçanızın altında olsun. Sağ elinizi boynunuzun arkasına yerleştirin. Bu başlangıç pozisyonudur. Gövdenizi sol kolunuza doğru yavaşça döndürün, sağ dirseğinizin sol dirseğinizi geçmesini hedefleyin. Yavaşça hareketi tersine döndürün ve sağ dirseğiniz yukarıyı işaret ediyor olsun. Başlangıç konumuna dönün. Bu 1 tekrardır, her iki taraf için de 5 ila 6 tekrar yapın.

2 Hip Adductor Stretch

Elleriniz ve dizlerinizin üzerinde durun, elleriniz omzunuzun altında ve dizleriniz de kalçanızın altında olsun. Sağ bacağınızı yan tarafa doğru uzatın. Ellerinizi yerde tutarken sırtınız da düz olsun. Üst iç bacağınızda bir esneme hissedene dek kalçanızı sol topuğunuza doğru indirin. Başlangıç konumuna geri dönün. Bu 1 tekrardır, her iki taraf için 5 ila 6 tekrar yapın.

3 Reverse Lunge to Straight-Leg Extension

Harekete ayakta durarak başlayın. Sol bacağınızı düz tutarak kaldırın ve geriye doğru uzatın. Sağ diziniz 90 derecelik bir açıyla bükülmüş olmalıdır. Öne doğru eğilin ve ellerinizi sağ ayağınızın yanına yerleştirin. Bu pozisyonda durun. Sol bacağınızı düz tutarken sağ bacağınızı da düzleştirin. Bunu yaparken öne eğilmeye devam edin, bu esnada hamstring kaslarınızda esnemeyi hissedeceksiniz. Bu 1 tekrardır, her iki taraf için de 5 tekrar tamamlayın.


About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register