Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Hipoksik Antrenman

Dayanıklılığı artıran yararlarıyla elit bisikletçiler tarafından sevilen hipoksik antrenman, La Paz’ın yüksek rakımında nefes nefese kalmaya maddi gücü yetmeyenler için bir alternatif.

Azalan oksijen alyuvar sayınızı artırır, bu sayede kaslarınız deniz seviyesine döndüğünde daha iyi çalışabilir. Ancak en önemli etkisi dayanıklılığınızda değil, gücünüzdedir.

International Journal of Sports Physiology’deki araştırma, direnç antrenmanı esnasında da görülen oksijen eksikliğinin, insan büyüme hormonu akışını tetiklediğini gösterdi. Altı hafta boyunca, haftada iki gün yapılan antrenman sonucu kas hacminde yüzde 10 artış görüldü ve en göze çarpanı ise güçte görülen yüzde 22,5 gelişmeydi.

Bu yüzden kış boyunca kas kazanmak için birkaç günde bir hipoksik ağırlık antrenmanlarını tercih edin. Vücudunuzu gelecek yaza ve büyük bir tatile şimdiden hazırlamaya başlayın. Bolivya’nın harika olduğunu duyduk.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register