Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Hız Çalışması ve Kuvvet Antrenmanı

Antrenmanları birleştirmek, tüm antrenmanları ve dinlenme günlerini programınıza sığdırmanızı sağlar.

Antrenör ve eski olimpik sporcu Ryan Orton, “Bir sporcuya salı günü hem kuvvet hem de koşu antrenmanı verirsem, çarşamba günü gerçek bir toparlanma günü olabilir” diyor. Sizin için hangi antrenman daha önemliyse, ilk önce onu yapın. Sağlıklı koşucular neredeyse her zaman hız çalışmasını başa alır. Ayrıca 2012 yılında yapılan bir araştırma, kuvvet antrenmanlarının ardından yapılan aerobik çalışmaların testosteron seviyesini yukarılara çıkardığını ve bu durumun kas gelişimi ile toparlanma sürecini hızlandırdığını söylüyor.

YAPIN Koşun ve ardından kuvvet çalışması yapın. Bunu ister koşudan hemen sonra, isterseniz de gün içinde yapabilirsiniz. Kuvvet antrenmanınızda lunge ve one-legged squat gibi fonksiyonel egzersizlere yer verin. Bir sonraki gün hafif bir aktif dinlenme yapın.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register