Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Hızınıza Hız Katacak Stratejiler

Geri1 of 5İleri


Yakın zamanda bir yarışta koşmadınız mı? Önemli değil. Daha fazla kalori yakmak ve düz bir karına sahip olmak istiyorsanız, bu yazı sizin için geliyor.

Untitled-1

3G’nin yavaşlığını 4G’ye geçmeden önce bilmiyordunuz. Aynı şey koştuğunuz kilometreler için de geçerli. Temponuzu artırarak koşmak (bir yarışta koşuyor olmasanız bile), birçok faydayı beraberinde getiriyor. Birincisi: Hızlı kasılan kas liflerinin gelişmesine yardımcı oluyor. Böylece daha hızlı şekilde ilerleyebiliyor ve her kilometreyi çok daha rahat koşabiliyorsunuz. İkincisi: Daha fazla yağ yakıyorsunuz -ki burada önemli olan neredeki yağları yaktığınız: Araştırmalar, hız egzersizlerinin özellikle karın çevrenizdeki yağları eritmeye yardımcı olduğunu gösteriyor. Koşu dizlerimin canına okur! diye düşünüyorsanız, bu üçüncü faydayı da dikkate alın: Bir araştırmaya göre hızlıca koşmak, eklemlerinize binen baskıyı yüzde 80 oranında azaltabiliyor.

En iyi kısma gelirsek: Temponuzu artırmak için, rutin programınızı tamamen değiştirmeniz gerekmiyor. Aslında birçok uzman, haftalık programınıza hız odaklı bir egzersiz eklemenin, güvenli bir şekilde kazanımlarını artırdığına katılıyor. Güvenilir koşu koçlarından aldığımız beş hız prensibi, size yol gösterecek.

Geri1 of 5İleri
You don't have permission to register