Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

İŞ ADAMI DEVRİM CELAL TÜRKİYE İÇİN ANDORRA PRENSLİĞİ’Nİ KOŞACAK

Geri1 of 5İleri


Devrim Celal 25-28 Haziran tarihleri arasında Doğu Pirene Sıradağları’nda  gerçekleşecek Andora Ultra Maratonu’nda, hiç durmadan 112 km koşarak Prensliğin etrafında tam bir daire çizecek. Celal, bu yarışı koşarak Türkiye’nin Kars-Iğdır bölgesinde doğayı ve yaban hayatı koruma projeleri yürüten KuzeyDoğa Derneği’nin çalışmaları için farkındalık yaratmayı ve bugün itibariyle başlatacağı bağış kampanyası ile dernek için kaynak sağlamayı hedefliyor.

dc

Bugüne kadar dünyanın farklı coğrafyalarında insanın fiziksel ve zihinsel sınırlarını zorlayan, aralarında 250 km’lik dört çöl yarışının (4Deserts Challenge) da bulunduğu sayısız ultra maratonu tamamlamış olan iş adamı Devrim Celal, bir sonraki yarış için rotasını İspanya ile Fransa arasında Doğu Pirene Sıradağları arasında kurulu Andorra Prensliği’ne çevirdi.

Andorra Ultra yarışının 112 km’lik Mitic parkurunu hiç durmadan koşacak olan Celal, bitiş çizgisine vardığı noktada prensliğin en yüksek tepesi olan 2942m’lik Comapedrosa zirvesini ziyaret etmiş ve ülkenin etrafında tam bir daire çizmiş olacak.

Bugüne kadar koştuğu her yarışta amacına ve çalışmalarına inandığı organizasyonlar için çeşitli kampanyalar yürütmüş olan Celal, Andorra Ultra’da “insanların, doğanın korunmasından en az yaban hayat kadar fayda sağladıkları bir dünya” vizyonu ile hareket eden KuzeyDoğa Derneği’nin doğa koruma, ekolojik araştırma ve yaban hayatı rehabilitasyon projelerini desteklemek üzere kaynak yaratmayı amaçlıyor.

Geri1 of 5İleri
You don't have permission to register