Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Isınma Turu: Piste Çık


4 oval kuralı açıklıyoruz!

1- Pisti kullanın! 

Pistten istifade etmek için tecrübeli bir koşucu olmanız şart değil. Daireler çizerek koşmak hız, kuvvet ve zihinsel dayanıklılığın artmasına yardımcı olur.

2- Kulvarı tıkamayın! 

Yavaş koşuyor veya interval setler arasında dinleniyorsanız, ilk üç kulvarı tıkamayın. Daha hızlı koşuculara saygılı olun ve onlara izin verin.

3- Akış yönünde gidin! 

Yani saatin ters yönünde koşun. Ama pist boşsa, birkaç turdan sonra yön değiştirin. Sürekli aynı yöne koşmak, sakatlıkla sonuçlanabilecek kas dengesizliklerine neden olabilir.

4- Hatalı sollamayın! 

Öndeki koşucuyu geçerken “Solundayım” diye sesli uyarın. Kulaklıkları çıkarın veya müziğin sesini kısın. Böylece arkanızdan gelen koşucuların farkına varabilirsiniz.

BÖL VE YÖNET 

Bir pistin düz ve sabit mesafesi, eşit sürede koşmayı öğrenmek için idealdir. Hedeflediğiniz mesafeyi 400 metrelik koşulara bölün ve “eşitleme” antrenmanı yapın: Isınma koşusundan sonra üç tur koşun. Her bir turu, bir önceki turun son beş saniyesindeki temponuzla koşmaya çalışın. Gerektiği kadar tekrarlayın. Hem dayanıklılığınız artacak hem de fazla hızlı çıkış yapma dürtünüzü kontrol etmeyi öğreneceksiniz. Bu beceri yarış günü işinize yarayacak.

 

You don't have permission to register