Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

İşlenmiş Yiyecekler


Anthony Warner, Hearst Big Book kazananımız, fabrikada üretilmiş yemekleri şeytan gibi göstermenin neden tehlikeli derecede mantıksız olduğunu açıklıyor.

1 HANGİSİ UYARSA

Birçok diyet gibi keto da tüm bir yiyecek kategorisini, karbonhidratları kötüler. Ancak Stanford’da bir çalışmada onlardan kaçınmanın daha dengeli bir beslenme düzenine kıyasla pek önemli bir fark yaratmadığı görüldü. British Dietetic Association da bunun lif eksikliğine yol açabileceği konusunda uyarıda bulundu.

2 YAŞAM YA DA ÖLÜM

Word Economic Forum’a göre, yiyecek endüstrisi hepimizi sağlıklı tutma çabası konusunda “anahtar taraf” rolünde. Yiyeceklerin besin değerleriyle takviyeli hâle getirilmesi, insanların aç kalıp soyunun tükenmemesini garantilemek için “etkili” bir yol olabilir. Bu yüzden o pis üreticiler hepimizi kurtarabilir ancak yalnızca biz onları hafifçe dürtersek.

3 SOĞUK, SERT GERÇEKLER

Donmuş meyve ve sebzeler yalnızca uzun süre dayanmıyor, aynı zamanda taze emsallerine kıyasla besin değerlerini daha yavaş kaybediyor. Bir çalışmada donmuş yabanmersinleri ve yeşil fasulyelerde tazelerine kıyasla daha fazla C vitamini ve tazesine kıyasla donmuş brokolide daha fazla riboflavin bulundu.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register