Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Ispanaklı Tarifler


Bu yaratıcı (ve kolay) yollar ıspanak tüketiminizi bir hayli arttıracak.

Koyu yeşil yapraklı sebzelerin asli üyesi ıspanak, antrenman yapmak ve toparlanmak için ihtiyacınız olan vitamin ve minerallerden etkileyici bir oranda içerir (kemik gelişimini sağlayan K vitamini ve kas dostu potasyum başı çekiyor). Ama ıspanak yemek sıkıcı bir soğuk salata yemek anlamına gelmemeli. Philadelphia’da üç vegan restoran işleten, koşucu şefler Rich Landau and Kate Jacoby çifti, mutfağın bu sağlıklı demirbaşını birbirinden farklı hâllere sokuyor.

Salsa Sosa Karıştır
Meksika mutfağından ilham alarak, ıspanağı soğan, yeşil acı biber, misket limonu, kişniş ve zeytinyağıyla mutfak robotuna atın.

Çıtır Bir Garnitür Yap
Ispanağı fındık kırıkları, zeytinyağı, tuz ve karabiberle harmanlayın ve kenarlarının çıtırlaşması için fırına atarak birkaç dakika pişirin.

Makarna Sosu Yap
Ispanağı fesleğen, limon, kapari, sarımsak ve sızma zeytinyağıyla mutfak robotuna atın.

Çorba Yap
Ispanağı doğranmış sarımsak, limon ve zeytinyağıyla birlikte sebze suyunda haşlayın.

Mini Salata Hazırla
Sıcak tavaya zeytinyağıyla birlikte atın. Sıcak şokla yarım pişirin. Tuz ve karabiber serpin. Birkaç damla balzamik sirke de ekleyebilirsiniz.

Derleyen: Derya Kuş Yavuz

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register