Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

İstanbul Komedi Film Festivali


Bir çoğumuzun insan içinde ağlayamıyor oluşu ağlamayı zor kılmaz. Asıl gülmek, güldürmek zordur. Mizah zor zamanlarımızda tuttunduğumuz can simididir. Ülke olarak ne yaşarsak yaşayalım gülmek için ayrı bir mesaimiz her zaman olmuştur. Çok sevdiğimiz birini kaybettiğimizde bile “Bu sefer Güldürmedi” derken mizah ile yas tutmaya çalışırız. Böyleyken komedi filmlerinin festivali olmazsa olmazdı. 

Türkiye’de mizahın trendlerini belirleyen, alternatif ve avangart projelere zemin hazırlayan BKM, Türkiye’nin ilk uluslararası komedi festivali olan “İstanbul Komedi Festivalinin de yaratıcısı oldu.  

BKM ‘Yine’ Güldürüyor

Kültür ve sanata dahil evrensel yeni verileri dikkatle izleyen BKM; 2016 yılından itibaren gerçekleştirdiği “İstanbul Komedi Festivali kapsamında, mizahın ulusal ve uluslararası düzeyde en iyi ve en yeni isimlerini ağırlayarak, İstanbul kent kültürüne yepyeni dinamikler kazandırmayı amaçlıyor. Her yıl değişen ve gelişen takvimiyle “İstanbul Komedi Festivali, Dünya’nın pek çok ülkesinde süregelen uluslararası komedi festivalleri gibi uzun soluklu ve geleneksel bir yapıya zemin hazırlamanın yanı sıra, komedinin her alanını kucaklayan yaratıcı unsurların uluslararası bir platformda oluşmasını ve ilerlemesini hedeflemektedir. 

Türkiye ve dünyadan bir çok ünlü ve genç komedyenin katılımı ile gerçekleşen festival, mizah temalı sergilerden keyifli komedi show’lara, özel konuklarla yapılan panellerden, komedi film gösterimlerine kadar geniş bir etkinlik yelpazesi sunmaktadır.

Her yıl Kasım ayında gerçekleşen “İstanbul Komedi Festivali” bu yıl 2-18 Kasım 2018tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.


About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register