Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

İyi Bir Terapist Nasıl Bulunur

Doğru terapisti bulmaya odaklanmanın kendisi de yaparken terapi gerektiren bir şey gibi hissettirebilir. Alternatifi olan gece 3‘te iş performansınızla ilgili kendinizi kötü hissederek uyanmak, havalimanı televizyonunda haberleri gördüğünüzde fetüs pozisyonunda kıvrılmak da pek rahat sayılmaz. İşinizi kolaylaştırın:

Adım 1: En iyi ihtimallerinizin izini arayın.

Maalesef ideal terapisti bulmak için büyülü bir uygulama, sorular listesi ya da çöpçatan yok. Doktor, sevgili ya da ev arkadaşı seçer gibi, bu da biraz arayışla başlıyor. Hastane randevu sitesine girip yakınınızda olan doktorlara göz atabilirsiniz. Ancak tavsiye için kendi doktorunuza (aile hekimi gibi), fizik tedavi uzmanınıza ve arkadaşlarınıza sormanız çok daha iyidir.

Adım 2: Onları konuşturun.

Mükemmel terapistinizle ilk aramada da bağlantı kurabilirsiniz ancak size uygun birini bulmak için üç veya daha fazlasıyla da iletişime geçmeniz gerekebilir. Ücretler hakkında soru sormaya ek olarak, yaklaşımlarının ne olduğunu ve geçmişte sizin gibi kişilere yardım edip etmediklerini öğrenmek isteyebilirsiniz. Bunları şunun gibi sorularla açığa çıkarabilirsiniz:

En büyük sorunum___. Bana yardım edebileceğinizi düşünüyor musunuz?” Endişenizle ilgili ne kadar uzmanlıkları olduğunu doğrudan sorun.

Odağımız şu anki problemimi çözmek üzerine mi yoksa geçmişimdeki buna katkı sağlayan kalıpları keşfetmek üzerine mi olur?” Bu, ne tür bir terapi uygulamayı tercih ettiklerini gösterir.

Terapimin tamamlandığını nasıl bileceğim?” Birkaç hafta olabilir, bir yıldan uzun sürebilir. Doğru veya yanlış bir cevabı yok. Önemli olan, terapistinizin süreci açıkça anlatıp bunu yaparken güveninizi kazanmasıdır.

Adım 3: Aranızdaki kimyayı not edin.

Terapiste hayat kalitesi sorunlarını anlamaya çalışma sürecindeki düşünce partneri olarak bakmayı seviyorum,” diyor Adams. Bu yüzden, görüştüğünüz kişi size iyi bir ortak gibi görünmediyse devam edin. Siz tüketicisiniz. Tanıştığınız ilk terapiste razı olmak zorunda değilsiniz.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register