Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Kahve Değil, Türk Kahvesi


Geceleri uyuyamamaktan, az uykuyla gün boyu ayakta kalmaktan ve bitkin düşmekten şikâyetçiyseniz, en son yudumladığınız kahveyi saat kaçta elinize aldığınıza dikkat etmeniz gerekiyor.

Yapılan bir araştırmaya göre deliksiz bir uyku çekmek istiyorsanız, yatmadan en az 3-4 saat önce kahve içmeyi bırakmalısınız. Türk kahvesini de diğer granül kahvelerden ayrı tutmakta fayda var. Zira Türk kahvesi artık ‘süper besin‘ kabul ediliyor. Çünkü iki fincan Türk kahvesi, filtre kahveden 120 kat daha fazla sağlıklı bileşik içeriyor. Ayrıca bir fincan Türk kahvesinde, bir bardak çaydan bile az kafein var. Bu da Türk kahvesi hazır kahvenin üçte biri, filtre kahvenin ise yarısı kadar kafein içeriyor anlamına geliyor.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register