Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Kahvesiz Bir Hayat Sürememek


Kahve aşkınız, metamfetamin bağımlılığıyla eşdeğer bir günah değil, bu yüzden double espresso’nuzdan vazgeçmekte aceleci olmayın. Bunun yerine, kafeini neden bir destek olarak kullanıyor olabileceğinizi araştırın.

Tekrarlanan uykusuz gecelerden sonra sizi ayakta tutan tek şey kahveyse sorunun kaynağına inmenizi tavsiye ederiz. Ancak formunu ciddiye alan birçok kişi gibi siz de yalnızca tadından hoşlanıyor ve daha az sağlıklı günahlar yerine kahveyi kullanıyorsanız, büyük ihtimalle endişelenmeniz gereken bir şey yok demektir. Hatta kafeini tamamen hayatınızdan çıkararak antrenmanlarınıza kötülük yapıyor olabilirsiniz. Performansa göre beslenme uzmanı Ben Coomber, “Antrenman öncesi içtiğiniz kahvenin gücünüzü, çevikliğinizi artırdığı ve hatta algıladığınız çabayı azalttığı kanıtlanmıştır” diyor. “Ancak tüm gün kahve içmek, kafein hassasiyetinizi zamanla azaltabilir, bu da performans açısından faydalarını etkisiz hale getirir.” Ayrıca böbrek üstü bezlerinizi boşaltarak vücudunuzu sürekli bir ‘savaş ya da kaç‘ durumunda tutar. Bu yüzden, sabahtan akşama kadar sürekli tüm kahve kaynaklarınızı tüketmek yerine, kafeini akıllıca kullanarak antrenmanlarınızdan önce alacak şekilde planlayın. Önerilen günlük kafein sınırı 400 mg’dır, bu da yaklaşık dört bardak kahveye denk gelir. Coomber, 100 ila 400 mg kafeini, antrenman öncesi bir uyarıcı olarak almanızı öneriyor. Bu miktarı aşarsanız, titremelerinizi kaygıları frenleyen hilelerimizle dizginleyin.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register