Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Kalbinizi Koşarak Güçlendirin


Kardiyo daha başladığınız andan itibaren faydalıdır. Gün içinde 3 saat ayaklarınızın üzerinde durmanız bile kalp sağlığınız açısından faydalı.

Haile Gebrselassie’nin adanmışlığına ve temposuna ihtiyacınız yok. Tabi bir maraton koşmak ve kardiyovasküler dayanıklılığa sahip olmak için uzun mesafe koşucularında doğallıkla bulunan yeteneğe de. Tek yapmanız gereken günde 3 saat ayakta durmak. Daha güçlü bir kalp, daha büyük akciğer kapasitesi ve verimli çalışacak organlar için sadece ayaklarınızın üstünde durmak bile bir başlangıç olacaktır.

University College Londan’da ‘Institute of Sport, Exercise and Health’ programında uzman doktor ve spor danışmanı olarak çalışan Mike Loosemore’a göre ayakta düzenli durmak 1 yıl içerisinde 10 maraton koşmanın faydalı sonuçlarıyla aynı efora eşit bir sonuç veriyor. İyi yanlar bununla da bitmiyor: İngiltere’de 2010 yılında gerçekleştirilen ‘Commonwealth Games’ spor organizasyonunun direktör sporcu sağlığı uzmanına göre, koşu ve ayaklar üzerinde durma kolon kanseri riskini %60, kalp hastalığı riskini ise %40 oranında azaltıyor. Bunlar ayakta durmak için sizi motive edecek büyüklükte istatistikler, tavsiye ediyoruz.

You don't have permission to register