Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Kararlılığını Akşam Yemeğiyle Güçlendir


Eğer yoğun programınız fitness motivasyonunuzdan yiyorsa, doyurucu bir menü ile kaslarınızla birlikte zihninizi de besleyin.

Kendinizi e-posta bombardımanından çekip gün ortasına bir antrenman sıkıştırarak fitness programına sadık kalmaya çalışmak büyük bir başarı. Ama tamamı gaza getirici şarkılardan oluşan bir playlist’in bile işe yaramadığı, kaslarınızın da işbirliğine yanaşmadığı günlerde antrenman planına uymak bir irade savaşına dönüşmemeli. Belki de başarı akşam yemeğinde saklıdır.

Dana karaciğerinde yüksek miktarda bulunan alpha-GPC adlı besin maddesi, bilişsel gücü artırıcı özelliğiyle biliniyor. Ayrıca daha fazla kas üretimi vadederek motivasyonunuzu da canlandırıyor. International Society of Sports Nutrition dergisinde yayımlanan bir çalışmada, alpha-GPC almaya başlayan spor salonu müdavimi genç erkeklerin, sonraki antrenmanlarında enerji üretimlerini yüzde 14 artırdıkları görüldü. Üstelik kas kütlesinin artmasında kilit rol oynayan büyüme hormonu seviyelerini de artırdı. Dahası Louisiana State Üniversitesi’nden araştırmacılar, bu besin öğesinin altı günün ardından sporcuların izometrik güçlerini geliştirebildiğini buldu. Bilim insanları bu durumun, alpha-GPC’nin vücutla beyin arasındaki iletişimi kolaylaştıran beyin kimyasalları, yani nörotransmitterlerin üretimine yardım etmesinden kaynaklandığını düşünüyorlar.

Birçok protein kaynağı büyüme hormonu ve nörotransmitter seviyesinde artış sağlarken, araştırmalar dana ciğerinin en yüksek düzeyde etkili olduğunu ortaya koyuyor. Aşağıdaki tarife uyarak dana bacon, soğan ve haşlanmış patatesle servis edin. Yarınki antrenman için daha hazır ve kararlı olacaksınız.

Dinlenme Günlerinin Panzehri

Bu basit tarif yarınki antrenman açlığınızı diriltecek.

KARACİĞER, BACON & SOĞAN (2 KİŞİLİK)

2 yemek kaşığı un, 1 tutam adaçayı, 400 gr dana ciğeri (doğranmış), 4 dilim dana bacon, 1 soğan (doğranmış), 300 ml et suyu, 2 yemek kaşığı domates püresi

HAZIRLANIŞI

1/ Un ile yağ yakmaya yardımcı ve K vitamini deposu adaçayını karıştırın ve ciğer dilimlerini bu karışıma bulayın. Bacon dilimlerini çıtır olana kadar kızartın ve tavadan alın. Ciğerleri 60-90 saniye kadar kavurun.

2/ Soğanları yumuşayıp kahverengileşene kadar kavurun, ardından et suyunun içine katın ve bir tutam karabiberle birlikte püre yapın. 5 dk kadar kısık ateşte kaynatın.

3/ Ciğer dilimlerini de ilave edin, 4 dk daha kaynatın ve bacon dilimlerini de ekleyin. Tam teşekküllü bir menü için haşlanmış patatesle birlikte tüketin.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register