Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Karbonhidrat Tüketimini Sıfırlamak

Vücudun kullandığı ilk enerji kaynağı karbonhidratlardır. Vücut fonksiyonlarının ve gündelik hayatın devamının sağlanabilmesi için, gün içinde karbonhidrat tüketimine dikkat etmek gerekiyor.

Vücut yağ oranı idealin üstünde olan bireyler bile belli miktarlarda karbonhidrat tüketmeli. Önemli olan doğru miktarda ve doğru zamanda almak. Spordan 1-2 saat önce vücut ağırlığınız için kilogram başına 1-2 gram karbonhidrat almanız yeterli. Gün içindeyse 3-4 saat arayla kilogram başına 1-2 gram tüketin. Çikolata, kek, kurabiye, bisküvi, şekerleme veya tatlılar yanlış ve kalitesiz karbonhidratlar grubuna giriyor. Yulaf, bulgur, karabuğday, esmer pirinç, kinoa ve glisemik indeksi düşük meyveler gibi kaliteli karbonhidratlar tüketmenizi öneriyoruz.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register