Kardiyo Performansınızı Artırmanın Yolları

Editör :

/

 

Geri1 of 2İleri


Doğru antrenman stratejileriyle daha çabuk forma girin.

Müzikle kardiyo

İngiltere’de yapılan bir araştırma, antrenman yaparken sevdiği müzikleri dinleyenlerin performansının sevmediği şeyler dinleyenlere göre yüzde 34 daha iyi olduğunu gösteriyor.

Nefes antrenmanı

Günde sadece beş dakika nefes alıp verme çalışması yaparak akciğer kapasitenizi 12 haftada yüzde 10 artırabilirsiniz. Üç saniyelik bir sürede burnunuzdan nefes alın, nefesinizi iki saniye tutun ve yine üç saniyelik bir sürede kuvvetli bir şekilde dışarı verin.

Elma yiyin

Günde sadece bir tane elma yemek akciğerlerinizin esnekliğini artırır. Bu da daha fazla oksijen kullanabilmeniz anlamına geliyor. Elmanın içindeki kuersetin isimli antioksidan sayesinde akciğerleriniz her nefes alışınızda daha fazla oksijen alabiliyor. Başka bir kuersetin kaynağı da soğan.

Karbonhidratı tamamen kesmeyin

Kilo vermek adına karbonhidratı tamamen kesmek hiç de akıllıca değil. Çünkü vücudumuzun bu tür aktivitelerde glikojen rezervlerine ihtiyacı vardır. Aldığınız günlük karbonhidrat miktarını 300 gramdan 200 grama düşürmek, vücudunuzu oksijen ve enerjiyi kullanma etkinliğini yüzde 25 azaltır.

Geri1 of 2İleri

 

 

Recommended for you

You must be logged in to post a comment Login