Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Kas Gruplarını Haftada Kaç Kez Çalıştırmalı?

Bodybuilding antrenmanlarında, genelde her antrenman tek bir kas grubu üzerinde durur. Ancak bu, aynı kas grubunun çalıştığı iki antrenman arasında uzun bir ara olması anlamına gelir.

Eğer haftada üç gün antrenman yapıyorsanız, her antrenmanda tüm kas gruplarınızı çalıştırdığınız bir programa geçmeyi deneyin. Böylece her kas grubunuzu haftada üç kere çalıştırmış olursunuz. Her kas grubu için 2-3 set yapın. Eğer haftada 4 gün antrenman yapıyorsanız, alt ve üst vücudunuzu ayrı ayrı çalıştırdığınız bir program oluşturabilirsiniz. Böylece her kas grubunuzu haftada iki kere çalıştırmış olursunuz. Her kas grubunun çalışma yoğunluğunu artırmak, daha hızlı bir şekilde güçlenmenize ve kaslarınızı büyütmenize olanak verir. Önemli olan, antrenman yoğunluğunu ayarlarken sürantre olma riskini de göz önünde bulundurmak.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register