Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Kaybederken Kazan


Fazla kilolardan kalıcı olarak kurtulmak için en etkili stratejiler. 

Untitled-1

TEK BİR ŞEYİ DEĞİŞTİRİN 

Saint Louis Üniversitesi beslenme ve diyetetik bölümünden Dr. Edward Weiss, “Bir anda büyük bir değişim yaratırsanız, buna bağlı kalamazsınız” diyor. Bunun yerine, değişmesini en çok istediğiniz beş şeyi belirleyin ve sürdürebileceğiniz bir tanesini seçin. Buna birkaç hafta sadık kalmayı başardıktan sonra diğerine geçin.

YAVAŞLAYIN 

Colorado Üniversitesi beslenme bölümünden Dr. Margaret Harris, “Tabağınızdakileri beş dakikada mideye indirdiğinizde, vücudunuza sindirim için izin vermiyor ve karnınızı şiş hissediyorsunuz” diyor. Daha yavaş, daha az miktarda ama daha çok zevk alarak yemek yiyin. Yemek bittiğinde daha tok hissedeceksiniz.

RUH HALİ GÜNLÜĞÜ TUTUN 

Colorado Üniversitesi beslenme bölümünden Dr. Harris, diyet yaparken sadece ne yediğinizi değil, yediklerinizin ne hissettirdiğini de not etmenizi söylüyor. Bu alışkanlık kararlarınıza daha bağlı kalmanızı sağlar. Ayrıca, tercihlerinizin işe yaradağını gördükçe daha enerjik hissettiren sağlıklı seçimlere de yöneltir.

YAŞAM TARZI OLDUĞUNU UNUTMAYIN 

Saint Louis Üniversitesi beslenme ve diyetetik bölümünden Dr. Weiss, diyetlerin zayıflamak için genellikle kısa yollar vadettiğini ama nadir de olsa uzun süreli çözümler sunabildiğini söylüyor. Beslenme planınızı bu fikirle oluşturun ve alışkanlıklarınızı kalıcı şekilde değiştirmeye odaklanın.

You don't have permission to register