Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Kemik Suyu

Kemik suyunun faydalarını yanlış bilinenlerden ayırdık.

01 DOĞAL SELEKSİYON
Yeşil sebze suyunun çok övülen sebzelerin özü olması gibi, kemik suyunun da hayvansal ürünlerin daha sindirilebilir bir formdaki besinsel konsantresi olduğu iddia ediliyor. Ancak barlardaki tüm başarılı (veya başarısız) kavgacı tiplerin de katılacağı üzere, hangi kemiği seçeceğini bilmek önem taşır. Buna göre tercih yapın.

02 NE VARSA TENCEREYE ATIN
Kemik suyu yapmak için gerçekten ihtiyacınız olan tek şey kapağı olan bir tenceredir. Ancak kemikleri küçültmek için doğrarken ağır bir et satırı işinize yarayacaktır. Paslanmaz çelikten bir süzgeç ise içimi kolay bir kemik suyu kaynatmak isteyenlere fayda sağlar. Neyse ki kemik suyunun faydalarından yararlanmayı hafta sonuna veya dışarı çıkamadığınız yağmurlu günlere bırakmanıza gerek yok; programlanabilir bir yavaş pişiriciyle, yaptığınız kemik suyunun sırf işten sonra spora gitmeyi tercih ettiğiniz için buharlaşıp uçmasından korkmadan mutfağınızdan ayrılabilirsiniz.

03 İLİK ZAFERLERİ
Kemik suyu
, tüm sadeliğiyle hızlı (ve hesaplı) kas kazanımının formülüdür. Ancak o kadarıyla yetinmek zorunda değilsiniz. Kemik suyunuz çorbalar, yahniler ve ramen gibi diğer yemekler için oldukça besleyici bir temel malzeme olabilir. Kemikleri ne kadar kaynatırsanız kemik suyu da o kadar güçlü ve besleyici olacaktır.


About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register