Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Ketojenik Diyet


Hadi ketojenik diyetin gerçekten ne olduğunu aydınlatalım. Vücudunuzu tercih ettiği enerji kaynağı olan karbonhidratlardan yoksun bırakırsanız ketozise girersiniz; yakıt olarak yağ yakarsınız. Bunun sözde yararları kilo kaybı, artan odaklanma ve daha fazla enerjidir. Bu diyeti uygulayan çoğu insan, kahvesine yağ eklemek veya her şeyi Hindistan cevizi yağıyla pişirmesi gerektiği gibi bir şey düşünme hatasına düşüyor. Ancak karbonhidrattaki azalma, süreci başlatmak için tek başına yeterlidir.

Bu herkes için uygun değildir. Dayanıklılık sizin tek hedefinizse, diyet yardımcı olabilir (maraton koşucuları glikojen depolarını boşalttığında ‘duvara‘ toslar). Ancak beslenme uzmanı Martin MacDonald’a göre, “Formda kalma yönteminiz düzenli ağırlık çalışmaları ve kardiyo antrenmanlarını karıştırmayı içeriyorsa, ketojenik diyet yüksek yoğunluklu performansı azaltabileceğinden sizin için en uygun beslenme düzeni değildir.

Büyük bir engel ise diyetin katılığıdır. Siz yeniden karbonhidrat tükettiğiniz anda ketozis durur. Plana uymak için sürdürmesi çok zor bir bağlılık seviyesine ihtiyacınız vardır. Buna değer mi? Bu size bağlı ve arada sırada bir kurabiye yemeyi ne kadar istediğinize…

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register