Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Kışın Aldığınız Kilolardan Kurtulmanızı Sağlayacak Alternatif Karın Egzersizi Nedir?


Antrenmanı hayal edin, gerçekten kuvvet kazanın. 

Untitled-2

Kış mevsimi boyunca kat kat kıyafetlerin altında saklı kalan göbeğiniz ne durumda? Açık hava egzersizlerini ihmal etmiş, nasılsa belli olmuyor diye düşünerek artan yağ oranınızı göz ardı etmiş olabilirsiniz. Belki mevsimsel depresif ruh haliniz de bunu tetikledi, şimdi ise büyüyen göbeğinize baktıkça daha da mutsuzlaşıyorsunuz. Eğer durum buysa, hemen şu an gülmeye başlayın.

Sizinle Diabetes Care dergisinde yayımlanan bir araştırmayı paylaşalım. Katılımcılardan 80 gramı karbonhidratlardan oluşan 500 kalorilik bir öğün (yaklaşık bir kâse makarnaya eşit miktarda) tüketmeleri istendi. Katılımcılar bu öğünü tükettikten sonra iki gruba ayrıldı ve ilk grup 40 dakikalık bir komedi programı izlerken, diğer grup derse girdi. Yapılan testler sonucunda komedi şovu izleyen grubun genellikle yağ depolanmasına neden olan yemekten sonra kan şekerinin ani yükselmesi durumuyla karşılaşmadığı ortaya çıktı.

Kandaki glikozun bu olumlu yönde hareketi hakkında ise iki farklı görüş var. İlki, kahkaha attığınızda karın kaslarınızda meydana gelen kasılmanın glikozu kaslarınızda tutması.

İkincisi ise pozitif duygu değişiminin nöroendokrin sisteminizde değişiklik yaparak, kan şekerinizi düşük seviyelerde tutması. Her iki şekilde de karın kaslarınızı kahkahalarla çalıştırmak yağlara karşı olan savaşınızda bir adım öne geçmenize neden olacak. Gülümsemeye devam.

You don't have permission to register