Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Kokteylinizi Nasıl Alırdınız?

Geri1 of 4İleri


Bu sağlıklı ve lezzetli kokteyller sayesinde, taptaze bir zihne ve bedene kavuşmanın ilk adımlarını atabilirsiniz.

Sabah sabah kokteyl içmek, her şey dâhil lüks tatil merkezleri dışında pek alışılmış bir şey değil. Ancak günün her saati keyfini çıkarabileceğiniz bu sağlıklı  kokteyllerle, yılın bu zamanı yaptığınız kaçamakları en az hasarla atlatabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, içeceğinizi hazırlayıp yarısını “kaçamak” öncesi, kalanını da yorgun bedeninizi canlandırmak için ertesi sabah içmeniz. İşte ihtiyacınıza yönelik, birbirinden lezzetli, sağlık dostu kokteyllerimizin tarifleri…

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ DOSTU

C vitamini deposu bu nefis kokteyl, vücudunda oluşan serbest radikal hasarlarını ortadan kaldırmaya destek olarak bağışıklığınızı güçlendirir.

Malzemeler
600 ml için
4 adet elma
1 adet çarkıfelek meyvesi
¼ ananas
½ limonun suyu

Elma, çarkıfelek meyvesi ve ananası blender ile püre hâline getirin. Tercihine göre buz da ekleyebilirsiniz. Üzerine limon suyu ilave edin; elma ve limon dilimleriyle süsleyerek servis yapın.

ANANAS
Kalsiyum ve B vitamini yüklü ananas, aynı zamanda iyi bir bromelain kaynağı. Hawaii Üniversitesi araştırmacılarına göre bu enzim, vücuttaki enflamasyonu azaltıyor ve bağışıklık sisteminin dengesini koruyor.

ELMA
American College of Gastroenterology’e göre, günde bir kadeh alkollü içki içmek en güçlü sindirim sistemini bile zorluyor. Elmadaki biyoaktif bileşenler ise midede iyi bakteri oluşumuna yardımcı oluyor ve sağlıklı bir sindirimi destekliyor.

ÇARKIFELEK MEYVESİ
Antioksidan zengini çarkıfelek meyvesi aynı zamanda L-askorbik asit, yani C vitamini içeriyor. Bu da alkol gibi toksinlerin zarar verdiği hücreleri iyileştiriyor.

Geri1 of 4İleri
You don't have permission to register