Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Koşabildiğin Kadar Koş

Bir koşu düşünün ki; tüm dünyada yarış aynı anda başlasın.

 Başlangıç çizgisinde birlikte bekleyen insanların tamamı, yarış sonunda da birincilik zaferinin tadını beraber yaşasın. Wings for Life World Run’dan bahsediyoruz. Omurilik sakatlanmalarının kalıcı tedavisi için yapılan araştırmalara fon sağlayan Wings for Life Vakfı yararına, “Dünya koşamayanlar için koşacak” sloganıyla düzenlenen bu küresel etkinlikte; Barcelona’dan Lima’ya, Cape Town’dan Florida’ya hep birlikte “koşarak” ayakta duruyoruz. Tarihler 4 Mayıs Pazar’ı, saatler TSI 13.00’ü gösterdiğinde tüm dünyada bir ilk yaşanacak. Türkiye’de Engelsiz Turizm Kenti Alanya’da başlayacak olan yarış, 5 farklı kıtadan 35 ülkeyi birbirine bağlayacak. Benzersiz formatıyla tüm dünyada insanları aynı gün, aynı anda koşturacak olan etkinlik, aynı zamanda renkli görüntülere de sahne olacak. Bu benzersiz koşu deneyimini yaşamak ve Wings for Life Vakfı’na destek olmak için wingsforlifeworldrun.com sitesinden hemen kayıt olabilirsiniz.

Uykudan başlangıç çizgisine 

Tüm dünya tek bir amaç için bir araya gelse de koşarken bambaşka şartları yaşıyacak. Koşuya Alanya’dan katılacak yarışmacılar, muhteşem manzaraya karşı, sahil boyunca koşmanın keyfini yaşarken; Brezilya’daki katılımcılar sabahın ilk ışıklarında yarış hazırlıklarının startını verecek. Akşam serinliğinde Auckland yollarına inen Yeni Zelandalılarsa, gece koşusu için hazırlıklarını yapıyor olacak. Tüm dünyanın birbiriyle yarışacağı, hareketli bitiş çizgisiyle spor tarihinde bir ilki yaşatacak yarış, farklı saat dilimlerindeki etaplarıyla dikkatleri çekecek. Mayıs ayında yaza merhaba demeye hazırlanan Alanya’da sporseverler, muhteşem bir doğayla çevrili koşu parkurunda, Kızılkule’den Antalya’ya doğru rahat bir nefes alacak. Dünyanın öbür ucunda, Peru’nun Lima kentinde saat 05.00’te start alacak yarış katılımcıları biraz zorlayacak gibi görünüyor. Hava sıcaklığının o dönemde yükselecek olması koşucular için olumsuzluk gibi gözükse de, sahil şeridindeki parkur nedeniyle Perulular da gündoğumunda muhteşem manzaraya karşı koşma şansını yakalayacak. ABD’nin Kaliforniya eyaleti ise Peru’daki şartları aratacak türden. Kentte yarışın startı yerel saat ile 03.00’de verilecek. Nem derecesinin yüksek olması da ABD’li sporcuları zorlayacak bir diğer önemli nokta. Ve Auckland… Yeni Zelanda’nın ormanlarıyla ünlü kenti Auckland’da sporcular yarışın 21.00’de başlamasıyla rakiplerinden bir adım önde.

Yarışı sen bitir
Yarış nasıl tamamlanıyor derseniz, Wings for Life World Run’da alışılagelmişin dışında bir harekete imza atıldı ve sabit bitiş çizgisi kaldırıldı. Bunun yerine yarışmacılar, başlangıç sinyalinden yarım saat sonra arkalarından ilerleyen ve geçildikçe elenecekleri resmi olarak yakalayan arabanın önünde koşacak. 35 kent 5 kıta, koşamayanlar için koşmaya hazır.

Siz de katılmaya hazır mısınız?

You don't have permission to register