Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Koşarken Bacağı Kırıldı

Japonya’da geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen bir maratonda Rei Iida isimli koşucu, maratonu kırık bacağıyla tamamladı.

Fukuoka’da düzenlenen 42K’lık bayraklı maratona katılan 19 yaşındaki üniversite öğrencisi, 200 metre kala sağ bacağını kırdı. Japon televizyonlarından canlı olarak yayınlanan yarışta yaşanan aksiliği kabul etmeyen ve bayrağı takım arkadaşına yetiştirmeye çalışan koşucu deyim yerindeyse sürünerek 200 metreyi tamamladı.

Menajer ve Hakem Durdurmaya Çalıştı

Yarışın organizatörleri azimli koşucuyu durdurmamakla eleştirilse de yerel gazete Asahi koşucu için “Büyük bir sorumluluk duygusu var” diyerek övgülerle genç maratoncudan bahsetti.

Menajer Rei Iida‘nın yaralandığını görünce yarıştan çekilmesini sağlamaya çalıştı. Hakem de bu sırada koşucuyu durdurma kararı almasına rağmen, bitişe az bir mesafe kaldığını görünce vazgeçti, çünkü başaracağına inanmıştı.

Yarıştan sonra Rei Iida hastaneye götürüldü.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register