Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Koşarken Dağ Aslanının Saldırısına Uğradı

ABD’nin Colorado eyaletinde koşu sırasında dağ aslanı tarafından saldırıya uğrayan Travis Kauffman inanılmaz anları anlattı. Geçtiğimiz 4 Şubat günü koşuya çıkan Travis Kauffman, koşu sırasında karşılaştığı dağ aslanı tarafından saldıra uğradı ve dağ aslanını elleriyle boğarak öldürdü.

31 yaşındaki Travis Kauffman’a saldıran dağ aslanı, koşucunun yüzünü ısırmış ve bedeninde derin yara izleri bırakmıştı. Yüzünü kurtarmayı başaran Travis Kauffman dağ aslanını boynundan yakalamış ve boğarak öldürmüştü. Kauffman, Colorado Doğa ve Vahşi Yaşam Merkezi tarafından düzenlenen basın konferansında yaşadıklarını anlattı. Konuşma sırasında Travis Kauffman’a kız arkadaşı Annie Bierbower da eşlik etti. Dağ aslanı tarafından saldırıya uğrayan koşucu, en büyük korkularından birinin gerçeğe dönüştüğünü ve çok korktuğunu söyledi. Dağ aslanının yüzüne saldırdığını belirten Kauffman, yüzünü elleriyle koruduğunu fakat aslanın boynuna saldırmaya başladığını ve hayatta kalmak için atak yaptığını ifade etti. Bir anlık adrenalinle 30 kg’lik aslanın kafasına taşla vurduğunu ifade eden Travis Kauffman, hayvanın boğazını kesmeye çalıştığını anlattı. Travis Kauffman bir süre sonra aslanla arasındaki mücadelenin güreş müsabakasına dönüştüğünden de bahsetti.

Kedi sahibi olan Travis Kauffman, kedilerin arka bacaklarındaki tırnakların oldukça tehlikeli olduğunu bildiğini ve bu sebeple aslanın arka bacaklarını etkisiz hale getirerek sağ bacağını boynuna dolayarak boğduğunu ve bir süre sonra canlının yaşamını yitirdiğini söyledi. Ama tabi ki bu mücadelenin sonunda Travis Kauffman’ın yüzünde ve bedeninde derin yaralar oluşmuştu.

Basın konferansında Travis Kauffman’ın sağlığının iyiye gittiği gözlemlendi.

Colorado Tabiat Parkı yetkilileri, dağ aslanları ya da puma gibi diğer büyük kedigillerle karşılaşan kişilere ‘kaçmaya çalışmayın‘ tavsiyesinde bulunuyor. Yetkililer koşmaya başlayan birisi gören bu yırtıcı hayvanların avlanma içgüdülerinin tetiklendiğini ve kaçan kişinin peşinden koşmaya başlayacağını vurguluyor. Belki de koşucunun yaptığı sporu bu büyük kedi yanlış anlamıştı.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register