Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Koşarken Müzik Dinlemek


Sabah erken saatlerde koşmayla ilgili ikna olmanız mı gerekiyor? Müziğin modunuzu belirlemesine izin verin!

Western States 100 mil koşusu rekorunu elinde tutan profesyonel ultra maraton koşucusu Timothy Olson, “Bitkin olduğum günlerde beni kapı­dan dışarıya müzik çıkarıyor” diyor. Araştırmalar, müziğin çalışma verimini artırabileceğini, egzersiz performansını geliştirebileceğini, yorgunluğu erteleye­ceğini ve tabii ki ruh halini iyileştirece­ğini gösteriyor. Ayrıca bir sabah koşmak için uyanmak özellikle tahammül edilemez hissettiriyorsa, bir şarkı listesi mükemmel çözümü sunabilir.

Sizi sıcak yatağınızdan kalkmaya ikna edecek, iple çekeceğiniz küçük bir şey… Roche, “Sabahın erken saatlerinde yalnız ve amaçsız hissetmemek için podcast yayınları ve müzik, yardımcı bir araç olabilir” diyor. Tüm kaynaklarımıza, atletler, antrenörler ve bilim insanlarına, ısınırken, antrenmanda ve soğurken dinlemeyi en sevdikleri sabah koşusu şarkılarını sorduk. Sonuç ise sağdaki enerji dolu, harika şarkı listesi oldu. Yarınki koşunuz için bu şarkıları indirin, uyanmanıza değeceğine söz veriyoruz.


About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register