Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Koşmak İyi Gelecek!


Sporcuları sağlıklı yaşam, toplumsal farkındalık ve iyilik ekseninde buluşturmayı amaçlayan Akbatı Koşusu 1 Nisan Pazar günü saat 09.00’da başlıyor. Kayıt gelirlerinin bir kısmının Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı’na bağışlanacağı koşu, Bahçeşehir’de ve yakın bölgede, hem koşuyla ilgilenenleri hem de koşuya gönül vermiş tüm misafirlerini ağırlıyor.

Her yaştan misafirini spor, sağlıklı yaşam, toplumsal farkındalık ve iyilik ekseninde buluşturacak koşuda üç farklı parkur olacak. 09:00-11.00 saatleri arasında yetişkinler için 10K- 5K parkurlarında asfalt koşusu, 10:45’te ise 4-12 yaş çocuklar için Akbatı Çocuk Koşusu gerçekleşecek.

Koşunun ardından Festival Park alanında saat 16.00’a kadar devam edecek etkinliklerde, müzik dinletileri, sağlıklı yaşama dair kısa söyleşiler ve origami, makers club ve masal okuma gibi yaratıcı çocuk etkinlikleri ile tüm misafirler keyifli bir gün yaşayacak. Dileyenler WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) ile iş birliği ile düzenlenecek sanal gerçeklik gözlüğü ile su altında deniz kaplumbağalarıyla yüzme deneyimi de yaşayacak.

Hem Bahçeşehir bölgesinde koşuyla ilgilenenleri bir araya getirmek, hem de koşuya gönül veren tüm sporculara ev sahipliği yapmanın amaçlandığı Akbatı Koşusu, çocuk koşusu sponsoru KidZania ve iletişim sponsoru Power FM’in katkılarıyla 1 Nisan Pazar günü gerçekleşecek.

 

Program

07.30               Kit Dağıtımı ve açılış

09.00               10K

09.10               5 K

10.45               Akbatı Çocuk Koşusu

11.30               Ödül Töreni

12.00-16.00    Festival Park etkinlikleri

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register