Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Koşmamak İçin Bahane Üretmeyin


exhausted-workout1

Şehir koşucularına uzaktan bakmak sıkıcı değil mi? Cesaretinizi bitiren bahaneler sizi daha da miskinleştirecek.

İşte bahaneler ve çözüm yolları.

Koşmak Zor Geliyor

Koşmaya alışkın değilseniz kolayı var. Yürümekle başlayın.. Giderek daha uzun mesafeleri yürüyün. Zamanla bacaklarınız koşmaya hazır olacaktır. Nasıl başlamanız konusunda “Couch-To-5K” adlı bir program var. İsminden de anlaşılacağı gibi koltuktan 5 km’ye.

Havalar Müsait Değil

Bahane bile sayılmaz. Koşmak, her hava şartlarında yapılabilen bir spordur. Çok mu soğuk? Çıplak koşmayacaksınız. Eldiven, atkı, bere… Bunların hepsi koşu sırasında giyilebilir. İsterseniz kat kat giyinin, isteseniz rüzgar geçirmeyen montları tercih edin. Havalar sıcaksa dikkat edeceğiniz en önemli şey susuz kalmamak. Açık yerde iseniz güneşten korunmak için şapka yeterli.

Vücudum Koşmak İçin Yeterli Standartta değil

Koşmak için vücudun bir standardı yok. Sizden çita gibi bir performans beklenmiyor. Fit olmaktan çok kararlı olmanız gerekiyor. Çevrenizde ki koşan insanlara bakın. Her yaştan ve her kilodan insanları göreceksiniz. Sağlıksız beslenme, sigara, alkol gibi alışkanlıklarınız, başlamak için engel değil. Koşmaya başladıktan bir süre sonra değişeceğini görürsünüz.

Koşmak İçin Yeterli Zamanım Yok

Koşmak gününüzün yarısını almaz. Sadece yarım saatlik bir sabah koşusu sizi gün boyu dinamik tutacaktır. Başlamak için sadece yarım saat. İş çıkışları ya da hafta sonları koşmak için zaman ayırabileceğiniz vakitler. Emin olun size katacaklarını saatlerle ölçemeyeceksiniz.

Koşmak Sağlıklı Değil Diye Biliyorum

Akademik araştırmalara göre eklem iltihabı gibi hastalıklarla koşmak arasında bir bağlantı görünmüyor. Aksine fazla kilolar dizlerde rahasızlık oluşturuyor. Koşunun zarar verebileceğini aklınızdan tamamen silin.

Koşmak İçin Yer Bulamıyorum

Herkes olimpik pistlerde ya da koşu bantlarında koşmuyor. Şehir içinde size yakın koşabilecek yerler bulmak mümkün. Doğru ayakkabıları giydiğiniz sürece nerde koştuğunuzun pek bir önemi yok. Telefonunuza bunun için mobil uygulamalar indirin, kendinize rota belirleyin.

You don't have permission to register