Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Koşu Bandı İşe Yarar Mı?

Açık havada, koşunun akışının kontrolü her zaman sizin elinizde değildir. Ama koşu bandını interval, dairesel ve kuvvet antrenmanları için kullanabilirsiniz.

Açık konuşmak gerekirse; koşu bandının sıkıcı olduğu gerekçesiyle hor görülmesinden hoşlanmıyoruz! Çünkü sorun aslında makinenin sıkıcı olması değil, tek amaç için kullanılması. Kişisel Egzersiz Eğitmeni Alexia Clark, koşu bandıyla tekdüze yapılan antrenmanların fitness rutinini geliştirmediğini ifade ediyor. Oysa bu çok yönlü ekipman, alt bedeninizi güçlendirip aerobik dayanıklılığınızı arttırabilir; dengenizi destekleyip, eklemlerinize zarar vermeyen istikrarlı bir antrenman programı sağlayabilir. Aşağıdaki fikirler sayesinde koşu bandı artık sizin için dünyanın en sıkıcı ekipmanı olmaktan çıkacak.

Kalori Yakan Program Seçin

Kalori kül etmek istiyorsanız tek bir şeye ihtiyacınız var: Kalp atışınızı hızlandırmak! Ama bunu kendinizi perişan etmeden yapmalısınız. Olimpik Koşucu ve Antrenör John Henwood şöyle diyor: “Başlangıçta yüksek eğimler olması kalp atışını hızlandırır ve daha hızlı kalori yakmaya başlarsın; orta hızda koşmak ise fazla laktik asit salgılanmasını engeller, böylece daha uzun koşabilirsin.” Antrenmanın ortasında eğimi düşürüp sprint atmak, tam bir metabolizma ateşleyici görevi görüyor: Bu durumda vücudunuzun ısındığı ve zemin daha düz olduğu için koşu size daha “kolay” gelecek ve hızınızı yükselterek hem koşu esnasında hem de koşu bandından indikten sonra daha çok kalori yakacaksınız.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register