Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Koşu İçin Gerekli Vitamin ve Mineral

Koşucular için gerekli besinleri sayarken performans için çok önemli bir yere sahip olan bu vitamin ve demiri atlamak olmaz.

B12 Vitamini: Suda çözünen bu vitamin, sinir ve kan hücrelerinin sağlıklı kalmasına, DNA yapımına ve aneminin önlenmesine yardımcı olur. Bitkisel yiyeceklerde doğal yoldan bulunmadığından, vejetaryenler ve veganlar portakal suyu, süt, ekmek, mısır gevreği ve makarna gibi takviye edilmiş gıdalarla beslenmelidir. Hangi yiyeceklerin takviyeli olduğunu görmek için etiketlerini kontrol edin.

Demir: Beslenme tercihleri ne olursa olsun koşucular daha yüksek demir eksikliği riski taşır çünkü aerobik aktivite kırmızı kan hücresi sayısını artırır ve bu da daha yüksek miktarda demir gerektirir. Kırmızı et ve su ürünleri yüksek seviyede demir içerir ancak et yemeyen koşucular tam tahıllar, kabuklu yemişler ve tohumlar, mercimek, fasulye ve kurutulmuş meyveler tüketerek demir alımlarını artırabilirler. Bu yiyecekler emilimin artırılması için C vitamini yönünden zengin yiyeceklerle birlikte tüketilmelidir.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register