Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Koşucular Büyük Düşünür

Geri1 of 13İleri

kosu

Daha uzun mesafeler koşmak, yeni kişisel rekorlar kırmak, 10 kilo vermek; hedefimiz daima büyüktür ve kendimize meydan okumaktan kaçınmayız. Peki ya hedefinize ulaştığınızda veya varamadan şevkiniz kırıldığında ne olur? Eğer rutininizi daha sağlıklı ve güçlü olma yolunda değiştirmezseniz, olduğunuz yerde sayma riskiyle yüz yüze kalırsınız. Egzersiz fizyoloğu, sporcu beslenmesi danışmanı, antrenör ve The Marathon Method kitabının yazarı Tom Holland, “İyi alışkanlıklar edinebilmiş koşucuların başarı şansı daima daha yüksektir” diyor.

Bahsettiğimiz bu iyi alışkanlıkları rutine dönüştürmenin sırrı, hedeflerinizi sonuca değil sürece göre tayin etmekte yatıyor. Böylece küçük ve sık yaşanan başarılarla ivmenizi koruyabilirsiniz. Ayrıca elinizde olmayan etkenlerin yolunuza çıkması neticesinde büyük hüsrana uğramanıza neden olacak “ya hep ya hiç” şeklindeki düşünce tarzından da kurtulmuş olursunuz.

Sağlıklı alışkanlıklar edinmenin sonuçlarını sadece koşuda değil, hayatınızın her alanında görürsünüz. Yaşam tarzınızın bir parçası haline gelmesi için 12 sağlıklı alışkanlık belirledik ve hayata geçirmenin yollarını öğrenmek üzere uzmanlara danıştık.

Geri1 of 13İleri
You don't have permission to register