Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Koşucular İçin Proteinin Önemi

Protein yağsız kas kütlenizin korunmasına ve kas dokularındaki zorlu antrenmanlar sonucu oluşan mikroskobik yırtıklar ve hasarın onarılmasına yardımcı olur.

Çalışmalar, doğru miktarda protein tüketen koşucuların sakatlanma ihtimalinin daha az olduğunu gösterdi. Ayrıca protein, akyuvarları tetikleme kabiliyeti sayesinde sağlıklı bir bağışıklık sistemiyle de ilişkilendiriliyor. Proteini sindirmesi basit karbonhidratlardan daha uzun zaman aldığından, sizi daha uzun süre tok tutuyor. İhtiyaç duyduğunuz proteini almak için yumurtayı, süt ürünlerini, kabuklu yemişleri, tofuyu, mercimek ve fasulyeleri tüketin.

Yeni araştırmalar, atletlerin vücut ağırlıklarının her yarım kilogramı için 0,54 ila 0,91 gram protein tüketmesini öneriyor. Bu miktar, koşucu olmayanlar için yapılan öneriye göre ciddi derecede yüksek olmakla beraber, atletlere daha önceden önerilen miktardan da yüksek. Protein alımınızı gün içine dağıtmanız, antrenmanlardan hemen önce ve hemen sonra daha fazla tüketmeniz de önemli.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register