Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Koşudan Önce Isın!


Dinamik bir ısınma için koşmadan önce yapmanız gereken egzersizleri yazdık.

1- Forward Skip

Bir dizinizi bel hizanıza kadar çekerek sıçrayın ve diğer taraftaki kolunuzu da ileriye doğru savurun. Arkadaki bacağınızı düz tutun. Parmak uçlarınızla sıçrayıp, parmak uçlarınızın üzerine iniş yaparak kalf kaslarınızı çalıştırın. 30 metre ileriye gittikten sonra yürüyerek başladığınız yere dönün. Hareketi toplamda 3 set yapın.

2- High Skip

Bir önceki harekette olduğu gibi ileriye doğru hareket edin. Fakat bu sefer, her sıçrayışta ayaklarınızın yerden tamamen ayrılmasını sağlayın. 30 metre kadar ilerledikten sonra başladığınız noktaya yürüyün. Hareketi toplamda 3 set yapın.

3- Toe Jump

Ayaklarınızı kalça genişliğinde açarak parmak uçlarınızın üzerinde durun. Dizlerinizi tamamen kilitlemeden (fakat sağlam tutarak) sıçrayışlar yapın. Hareketi 20 tekrardan 3 set şeklinde yapın.

İleri Seviye: Sağ ayağınızın üzerinde tek ayak sıçrayın. 5 sıçrayıştan sonra tarafları değiştirin. İlk seti tamamladıktan sonra 2 set daha yapın.

4- Double-Leg Box Jumps

Ayaklarınızı kalça genişliğinde açarak parmak uçlarınızın üzerinde durun. Sıçramaya başlayarak saat yönünde kutu çizin. İlk önce birkaç adım ileriye, sonra sağınıza, ardından geriye ve son olarak da sola sıçrayın. Bunu toplamda 5 kez tekrar edin. Hareketin yönünü tersine çevirerek ilk seti tamamlayın. Toplamda 3 set yapın.

You don't have permission to register