Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Küçük Frank’in Koşu Maceraları!


Küçük Frank’in kahramanı, Mo Farah! 

Koşmaya başlamak için asla genç değilsiniz. 24 Ağustos günü İngiltere’nin Gloucestershire eyaletindeki Prince of Wales Stadyumu çevresinde 12 buçuk tur atan altı yaşındaki hayvansever Frank’e sormanız yeter.

Bu yaz Londra’daki Dünya Atletizm Şampiyonasında yarışan Mo Farah’ı izlemek, Frank’e ilk 5K’sını koşmak için esin kaynağı oldu.

“Çünkü o da benim gibi uzun yolda koşuyor” diyor. “Mo Farah’ı gördüğümde, bunu hayvan barınağı için yapabileceğimi düşündüm.”

Bu, kendisinin Gloucestershire’daki başıboş kedileri, köpekleri ve diğer evcil hayvanları kurtaran ve kar amacı gütmeyen Cheltenham Hayvan Barınağı için ilk para toplaması değil. Frank, aynı zamanda ailesinin bahçesinden sebze yetiştirdi ve onları sattı. Ayrıca sevdiği hayır kurumu için para toplamak adına Güney Wales’in en yüksek dağı olan Pen y Fan’a tırmandı.

Beş balık, iki köpek ve bir hamster’ın sahibi olmaktan gurur duyan Frank,” Gerçekten hayvanları çok seviyorum. Köpeklerimin adı Arnold ve Bruno” diyor. “Beş balığım ve (Cheltenham Hayvan Barınağı’ndan gelen) Poppy adında bir hamster’ım var.”

Bu gelecek vadeden koşucu için şimdi sırada tüylü arkadaşları için annesi ve babasının kurduğu hayırsever web sayfası JustGiving’de yiyecek bağışları toplamak var.

Frank’in babası Matt, oğlunu Prince of Wales Stadı’ndaki pistte, kendisine katılarak destekledi. “İnanılmaz derecede gururluyuz. Yürümeden bitireceğinden emin değildim ama 38:24 olarak koştu. İnanılmazdı! Ve bu fikirleri kendi başına ortaya koyması güzel” diyor.

You don't have permission to register