Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Kuruyemiş Hayattır!


Kuruyemiş yemekten hoşlanıyorsanız, şanslısınız. Çünkü kuruyemişler, birçok hastalığa karşı vücutta koruyucu etkiye sahip ve ölüm riskini azaltmak gibi etkileri de var. Özellikle de kadınlar söz konusu olduğunda.

Şöyle ki… Bilim insanları 30 yıl boyunca 76 bin kadın üzerinde bir araştırma gerçekleştirdi. Bu kadınlara da günde bir porsiyon, (yaklaşık 30 gr) kuruyemiş tüketmeleri önerildi. 30 yılın sonunda haftada yedi veya daha fazla porsiyon kuruyemiş yiyenlerin diğerlerine göre daha ince olduğu, daha az sigara içtiği, egzersiz yaptığı, sebze ve meyve tükettiği ortaya çıktı. Bu kişilerin birçok hastalıktan ölme riski ise ortalama yüzde 20 daha azalmıştı. Uzmanların önerisi ise şu: Kadınlar, öğün aralarında yer fıstığı, badem, fındık, kaju, ceviz gibi kuru yemişler atıştırmaktan asla vazgeçmemeli…

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register