Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Kuşkonmazın Faydaları

Geri1 of 3İleri


Kuşkonmazın mucizevi faydalarını yakından inceleyelim. 

kuskonmaz

Evet, kuşkonmaz idrarınızın biraz kokmasına neden olabilir. Ama bu gerçeği göz ardı etmeniz ve tabağınızı kuşkonmaz ile doldurmanız için birçok neden var. A, C, E, K, B6 vitamini; demir, folat, bakır, kalsiyum, protein ve lif barındıran bu süper besin, size birçok sağlık faydası da sunuyor.

1- Zayıflamaya yardımcı 

Yağ ve kalori açısından düşük olan kuşkonmaz, çözünebilir ve çözünemeyen lifler barındırması ile de zayıflamak isteyenlerin sofralarında mükemmel bir tercih olarak çıkıyor. Vücudunuz lifi yavaş sindirdiği için de iki öğün arasında kendinizi daha tok hissediyorsunuz. Dahası, lif sayesinde kabızlık sorununu aşabilir, kolesterolünüzü de düşürebilirsiniz. Yumurta ile birleştiğinde ise harika oluyor.

2- İdrar yollarını düzenler 

Asparajin adı verilen amino asitten yüksek miktarda barındıran kuşkonmaz, doğal bir idrar söktürücüdür. Başka bir deyişle, kuşkonmaz tüketimi sayesinde vücudunuzdaki fazla sıvılardan ve tuzdan kurtulabilir, idrar yolları enfeksiyonlarına karşı koruma kalkanı oluşturabilirsiniz.

İdrarını seyrek yapan insanlarda, idrar yolu enfeksiyonlarına rastlanabiliyor. Kuşkonmaz ile destekleyeceğiniz beslenme planınızda, bu sorunlara karşı da önlem almış olursunuz.

3- Antioksidan deposu 

Kuşkonmaz (özellikle de mor olanı), meyvelere ve sebzelere kırmızı, mavi ve mor renkler veren ve antioksidan etkisi bulunan antosiyaninler barındırır. Antosiyaninler, vücudunuzdaki serbest radikallerle savaşır. Kuşkonmazı pişirirken, ne az ne de çok pişirmeye çalışın. Pişirmek, bu sebzedeki kanser karşıtı potansiyeli artırsa da, uzun süre pişirilmesi sonucunda doğal faydaları olumsuz etkilenebilir. Fazla pişirildiğinde içerisindeki vitaminler de suya karışabilir. Satır içi resim 1

Geri1 of 3İleri
You don't have permission to register