Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Kuvvet Taktikleri


Bu taktikler antrenman yaparken hayli işinize yarayacak. Aklınızın bir köşesinde bulunsun. 

TWITTER’LA FİT OL

Yeni performans artırıcınızı açıklıyoruz: sosyal medya. Antrenmanlarınızı Twitter’da tartışmak formunuzu korumanıza yardımcı olabilir. Japonya’da yapılan altı haftalık bir araştırmada, tweet atan kişilerin tweet atmayanlara oranla günlük ortalama 2,557 adım fazla attığı ve bel çevresini 2,5 cm daha incelttiği ortaya çıktı.

BİR ADAM, BİR PLAN

Bir hareketi yorulana dek yapmak her zaman en iyi yöntem değildir. European Journal of Applied Physiology’de yayımlanan bir araştırmaya göre, kaslarını 30 saniye boyunca kasması istenen sporcular, süre verilmeden kasmaları istenen sporculara oranla daha kuvvetli kasılmalar sağlıyor. Bu yüzden planınızı tekrarlara, setlere ve zamana göre yapın.

HAFTALIK INTERVAL

Konu antrenmansa, eski alışkanlıklarınızı yenmek çok da zor değil. İskoçyalı bilim insanları tarafından yapılan bir araştırmada, ömür boyu sedanter bir hayat sürmüş ve yaşı 56-65 arası değişen erkeklerden 5 günde bir yüksek yoğunluklu interval antrenman yapması istendi. Altı haftanın sonunda, deneklerin bacak güçleri ciddi oranda arttı.

You don't have permission to register