Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Metabolizmayı Çalıştırmak

Bir değişiklikle yağlarınızı gençlik yıllarınızdaki kadar kolay yakmaya ne dersiniz?

Okul üniformasıyla (ve o saç kesimiyle) olan fotoğrafınız birkaç tuhaf anıyı canlandırabilir ancak gençlik metabolizmanız kesinlikle hoş bir anı olarak geride kaldı. Beslenme disiplininin günlük bir mücadele olmasından uzun zaman önce, kantin abur cuburlarını hiç çaba göstermeden yakıyordunuz.

Şimdi anıları yâd etmeyi bırakalım: Yeni araştırmalar, okul yıllarınızın kahvaltısına dönmenin (yanaktan alınan makaslara rağmen) vücudunuzun yağ yakım saatini geri sarabildiğini ortaya koydu.

Sevindirici bir şekilde, International Journal of Obesity’de yayımlanan bir çalışmada, kalsiyum tüketimini artırmanın, yaşlanan yağ yakma potansiyelinizi günde 350 kaloriye kadar artırabildiği görüldü. Araştırmacılar, vücudun yağ hücrelerinde depolanan kalsiyumun, vücutta yağın nasıl işlendiğini ve korunduğunu düzenlemekte hayati bir rol oynadığına inanıyor. Yağ hücrelerinde ne kadar çok kalsiyum depolanırsa o kadar çok yağ yakar ve aşırı yağdan o kadar hızlı kurtulursunuz. Tek yapmanız gereken mısır gevreğinizi 21’inci yüzyıla geri getirmek. Tam yağlı sütünüzü metabolizmayı hızlandıran GLP-1 hormonunun üretimiyle de ilişkilendirilmiş, doğal yoldan oluşan probiyotik bakterilerle dolu fermente bir süt olan kefirle değiştirin. Bel bölgenizde kolaylıkla kontrol edilebilecek sağlıklı birkaç yudum, tek oturuşta (mısır gevreğinizin sonunda kâsede kalanı içtiğinizi varsayarsak) günlük kalsiyum ihtiyacınızın yüzde 30’unu karşılayacaktır. Bu kesinlikle okuldan sonraki akşamlarınızı koşu bandında uğraşıp didinerek geçirmekten iyidir. Yine de mısır gevreği olarak çikolatalı topları es geçmenizi tavsiye ederiz.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register