Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Mevsime Uygun Ayakkabı Seçmek

Havalar soğudu diye koşmak gözünüzü korkutmasın. Doğru ekipman ve ayakkabı ile yaz kış dinlemeden koşabilirsiniz.

Koşu, diğer tüm spor dalları arasında en fazla fiziksel ve psikolojik kondisyona ihtiyaç duyulan sporlardan biri. Eğer yeni başladıysanız kısa olan koşma rutininiz kısa bir süre içinde artacaktır. Daha uzun koşabilmek için yürü ve koş olarak egzersiz pratiğini uygulayabilirsiniz.

Kendinizi koşuya adapte etme ve geliştirme konusunda hiçbir şey iyi bir koşu ayakkabısı kadar iyi bir partner değildir. İyi koşu ayakkabısı demek, doğru ve koşuya uygun olan demektir. Bu nedenle araştırmanızı dikkatlice yapmalısınız.

Önceliğiniz tabi ki su geçirmez bir modeli seçmek olmalı. Doğa parkurlarında koşmayı seviyorsanız bu kaçınılmazdır. Fakat şehiriçinde koşmayı tercih ediyorsanız da yağmura çamura dayanıklı bir koşu ayakkabısı, zamanınızı daha zevkli hale getirecektir.

Eğer kendinizi gerçekten geliştirmek ve koşuyu hayatınızın bir parçası yapmak istiyorsanız doğru bir koşu ayakkabısının olmazsa olmazsa üç özelliğinin olduğunu bilmeniz şart. Ayağınızı kavrayan, yer tutuşu ve darbe emici unsurları olan koşu ayakkabısı parkurlar için elzemdir. Bu sayede zemin hakimiyetiniz tam olur. Her türlü koşulda istediğiniz mesafe ve hızı yapabilirsiniz. Sakatlanma riskini minimuma indirirseniz koşmaya kararlı bir şekilde devam edebilirsiniz.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register